Perde Beyazlatma

Perde Beyazlatma, perdeler nasıl beyazlar, tül perde beyazlatma için makalemizi okuyabilirsiniz.

Her mekanda kullanılan perdeler birçok avantajı beraberinde getiriyor. Perde kullanımı mekanın gizliliğini sağladığı gibi mekana estetik bir görünüm kazandırıyor. Perdeler günümüzde ev ve işyerleri başta olmak üzere çeşitli mekanlarda kullanılıyor. Kullanılan perdeler ihtiyaca ve isteğe yönelik olması için farklı kumaşlarla, farklı renk ve desenlerle tasarlanıyor. Evlerde kullanılan perdeler genellikle açık renk tercih ediliyor. Hemen hemen her evde bulunan tül perdeler zamanla sararmaya veya kararmaya başlıyor.

Perdeler hava kirliliğinden, tozdan veya soba dumanından kaynaklı kirleniyor. Kirlenen perdeler makinede yıkansa da genellikle beyazlamıyor. Perde beyazlatma için farklı yöntemler kullanılıyor. Etkili olan perde beyazlatma yöntemleri arasında denenmiş ve sonuç elde edilmiş yöntemler bulunuyor.

Tül Perde Beyazlatma

My Still Home ailesi olarak evde kullandığınız perdeleri nasıl beyazlatacağınızı paylaşıyoruz. Tül Perde beyazlatma işlemi için farklı yöntemler kullanılıyor. Ev hanımları genellikle makinede perde yıkamayı tercih ediyor. Perdelerin elde yıkamada zarar görme ihtimali artıyor. Bu nedenle makinede hassas ayarda yıkama yapılması tavsiye ediliyor. Eğer makinede hassas ayar yoksa sentetik ayarda 30 derecede yıkama yapılması tavsiye ediliyor. Bazı makinelerde perde ayarı bulunuyor. Perdeler için ayarlanan bu perde ayarı bazı durumlarda perdelerin beyazlamasını sağlayamıyor.

Ev hanımları perdelerin beyazlaması için farklı yöntemlere başvuruyor. Bu yöntemlerin başında ise bulaşık makinesi tableti yer alıyor. Makineye perdelerle birlikte 1 adet tablet atıldığında perdelerde büyük oranda beyazlama görülüyor. Bazı ev hanımları perdeler için şeker kullanıyor. Perdelerle birlikte 2-3 adet küp şeker atılabildiği gibi deterjan yerine 1 yemek kaşığı toz şeker de eklenebiliyor. Şekerin tül perde beyazlatma için etkili bir yöntem olduğunu söylemek mümkün. 

Perdeler Nasıl Beyazlar?

Perde beyazlatma için farklı yöntemler kullanılıyor. Kullanılan yöntemlerin perdeye zarar vermesi ev hanımlarını tedirgin ediyor. Perdeyi korumak, doğal yollarla perdeyi beyazlatmak isteyenler sirke kullanabiliyor. Sirke, doğal antioksidan özelliği sayesinde perdedeki kirlerin derinlemesine çıkmasını sağlıyor. Aynı zamanda perdeye parlaklık kazandırıyor. Makinede yıkanan perdeler için deterjan yerine bir miktar sirke koymak yeterli oluyor. Sirkenin doğal olması daha iyi etki sağlıyor. Perdeler her ne kadar yıkansa da hafif sirke kokusu yayabiliyor.

Perdeler iki gün havalı ortamda kaldığında ya da perdeleri astıktan sonra oda havalandırıldığında koku gidiyor. Perdelerde oluşan kararmalar, sararmalar ve gri lekeler doğal yöntemlerle temizleniyor. Perdeler temizlendiğinde oda içerisinde daha aydınlık ve ferah bir görünüm sağlanıyor. Eğer perde modeli makineye atılamıyorsa sirkeli suyla silinebiliyor. Bir kabın içerisinde bulaşık makinesi tableti eritilerek bir bez yardımıyla perde silinebiliyor.

Silme işlemi sadece yıkanmayan perdeler için geçerli oluyor. Yıkanabilir perdelerde silme işlemi pek etki göstermiyor. Makinede yıkanan perdeler yıkama işleminin hemen ardından yerine asılmalıdır. Eğer perdeler asılmazsa kırışarak kötü bir görünüme sahip olur.

Perde Beyazlatma işleriniz için hemen My Stil Home’u arayın.

https://tr.pinterest.com/mystilhome/

https://www.facebook.com/mystilhome

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon Yol Tarifi WhatsApp