Katlamalı Perde Modelleri

Katlamalı Perde modelleri son dönemlerde oldukça yoğun ilgi gören perde modelleri arasında yer almaktadır. Perdeleri nasıl katlayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bu makale size perdelerin nasıl katlanacağına dair bazı ipuçları verecektir. İlk olarak, bir perde örtüsünü tutmanın doğru yolunu bilmeniz gerekir. Parmaklarınız size doğru bakacak şekilde bir açıyla tutmak isteyeceksiniz. Perdelik bir açıyla tutulduğunda, dikdörtgen bir şekil oluşturacak şekilde katlayın. Düzgün bir şekilde kırışana kadar bu şekilde tutun. Şimdi asabilirsiniz.

Katlamalı Perde Mekanizması

Katlamalı Perdeleri daha sıkı bir şekilde asmak istiyorsanız, katlama perdeleri için pile klipsleri kullanabilirsiniz. Plise klipslerini kullanmadan önce drapelerinizi ölçmelisiniz. Bunları alt kenardan örtünün üstüne kadar ölçün. Perde klipsinin iç halkası ile alt dişleri arasındaki mesafeyi ölçün. Panellerin uzunluğunu yukarıdan aşağıya aynı yönde ölçün. Ardından, doğru klibi satın alabilirsiniz.

Katlanır perdelerinize yelken halkaları asmak istiyorsanız, bunu doğru bir şekilde nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekir. Uzun direkler olması durumunda, bir orta braket takmanız gerekecektir. Deliklerin önceden delinmiş olduğundan emin olmak için bir çizik bız da kullanabilirsiniz. Halkaları hizalamak için paneli her seferinde bir pile açın. Malzemenin birçok kıvrımı varsa, her birini hizalayın ve yerlerini işaretleyin.

Akordeon kat perde bölücüler, odayı bölmeden bir odayı ikiye bölmenin harika bir yoludur. Katlanabilir bir tasarıma sahiptirler ve ağır göstergeli damgalı donanımla birlikte gelirler. Bu perdelerin kullanılmadığı zamanlarda saklanması kolaydır ve toz ve döküntülere karşı koruma sağlayabilir. Yıllarca sorunsuz kullanım sağlamak için dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Akordeon kat perde bölücüler çok çeşitli stil ve renklerde gelir.

Tek bir pile ile birleştirilen iki panel ile çift dönüşlü bir kat perdesi yapılır. Perde, perde çubuğunun altına veya önüne asılır. Bu perde türü genellikle tek katlı perdeden daha serttir. Kumaşın iki ilmeği arasında standart bir aralığa sahiptir. Çift dönüşlü kat perdeleri yapmak için kullanılan kumaş genellikle bir pamuk veya polyester karışımıdır. Çift kat kullanılan iki tip perde vardır: tek ve çift.

Çubuklu Çubuksuz Katlamalı Perde

Çubuklu Çubuksuz Katlamalı Perde, Eski moda perde katlama yönteminin aksine, bu perdeleri dikmek sandığınızdan daha kolaydır. Aşağıdaki adımlar süreç boyunca size rehberlik edecektir. Öncelikle perde panelini ütülemelisiniz. Ardından, kenarı dikmek için bir dikiş makinesi kullanın. Üst ipliğin kumaşın sağ tarafında olduğundan emin olun. Daha sonra katlanmış perde panelini asabilirsiniz. Ama önce, onu yarım inçten fazla katlamalısın.

Katlamalı Perde

Katlamalı Perde

Katlamalı Tül Fon Perde Modelleri

Yıpranmadan katlanacak perdeler arıyorsanız, katlanır pencereler için bir dizi Roma güneşliği düşünmek isteyebilirsiniz. Bu jaluzilerin, çeşitli astar seçenekleri de dahil olmak üzere geleneksel perdelere göre birçok avantajı vardır. Üç çeşit astar arasından seçim yapabilirsiniz: standart, lüks pamuklu parlak ve süper yumuşak karartma. Her astar farklı bir yumuşaklık seviyesi sunar ve beyaz, fildişi ve ten rengi mevcuttur.

Katlamalı Perde Temizliği

Katlamalı Perde temizliğinde Buharlı katlanır perdelerde ilk adım, perdeleri ters çevirmektir. Bunu kolaylaştırmak için boş bir sprey şişesini suyla doldurun ve ütü masasının yanına koyun. Perdeleri yeniden asmadan önce iki gün soğumaya bırakın. Perde panelleri tamamen kırışıksız olana kadar işlemi tekrarlayabilirsiniz. Bu yöntem, inatçı kırışıklıkları gidermek ve perdelerinizin orijinal görünümünü geri kazandırmak için idealdir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Telefon Yol Tarifi WhatsApp